O lékárně

 

Mendelova lékárna se nachází nedaleko centra Nového Jičína, u kruhového objezdu vedle hasičské stanice.

Je umístěna v přízemí Domu lékařů, ve kterém ordinuje řada lékařů různých specializací - praktické lékařství, zubní lékařství, ORL, endokrinologie, psychiatrie pro dospělé, psychiatrie pro děti a dorost a kardiologie. V budově je také mimo jiné fyzioterapie a pracoviště dentální hygieny.

Nedaleko lékárny je budova Medcentra, kde ordinují lékaři dalších specializací - urologie, alergologie a imunologie, oční, gynekologie a dětské praktické lékařství, chirurgie a také další ordinace ORL.

Tyto obory určují široký sortiment léků, léčivých přípravků a také doplňků stravy, které jsou dostupné v naší lékárně.

Mendelova lékárna zahájila svůj provoz v roce 1987 jako třetí lékárna v Novém Jičíně. Historicky tak navazuje na původní nemocniční lékárnu, která zásobovala léky, léčivými přípravky a zdravotnickým materiálem místní nemocnici a tento provoz zajišťovala do zbudování nemocniční lékárny. Následně se stala lékárnou veřejnou, která poskytovala služby široké veřejnosti. V roce 2001 byla zahájena spolupráce s Onkologickým centrem a v budově Medcentra bylo zřízeno pracoviště s přípravou chemoterapeutik. Příprava byla naší lékárnou zajišťována jednak pro stacionář v Medcentru, ale také pro onkologické oddělení, oddělení radioterapie v nemocnici v Novém Jičíně a dále pro onkologická oddělení v Ostravě Vítkovicích, Karviné, Třinci a Prostějově. V této době se zvýšil počet zaměstnanců tak, aby byla zajištěna péče pro zákazníky a pacienty jak v lékárně, tak při přípravě chemoterapeutik. Spolupráce trvala do roku 2011. Od tohoto roku se naše lékárna plně věnuje čistě lékárenským službám.

V lékárně nabízíme rozmanitý sortiment a služby:

·         výdej léčiv na lékařský předpis, bez předpisu, a to včetně odborného poradenství

·         individuálnííprava léčivých přípravků na základě lékařského předpisu nebo podle přání zákazníka

·         íprava očních kapek

·         široký sortiment léčiv, včetně základních homeopatik

·         základní zdravotnický a obvazový materiál

·         pomůcky pro inkontinenci

·         autolékárničky, vybavení lékárniček ve firmách, na tábory, dovolené atd.

·         léčebná kosmetika

·         dětská kosmetika

·         ípravky pro péči o dutinu ústní a zuby, zubní náhrady

·         široký výběr čajů

·         nově také eshop www.mendelovalekarna.cz, zde je také možnost rezervace lé na lékařský předpis

 

Léky a zboží, které nemáme momentálně skladem, jsme schopni většinou během několika hodin (nejdéle do druhého dne) pro Vás objednat, pokud se ovšem nejedná o aktuální výpadek daného léku nebo zboží.

Snažíme se, aby byla naše lékárna zdravotnickým centrem, kde naši klienti získají kvalitní informace o užívaných lécích a také, aby zde získali rady při řešení svých zdravotních obtíží, které nevyžadují návštěvu lékaře nebo právě, abychom návštěvu pacientům doporučili, pokud to stav jejich obtíží vyžaduje.

Spolupracujeme s lékaři v našem okolí a snažíme se tak poskytnout pacientům a klientům komplexní péči.

Jsme součástí projektu Moje lékárna a nabízíme dvouměsíční katalogy s akční nabídkou volně prodejných léků a potravinových doplňků.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

 

Kolektiv Mendelovy lékárny